Vůbec první ostravské Science Café na téma vliv špatné kvality ovzduší na lidské zdraví proběhne 3. listopadu v klubu Atlantik a bude hostit MUDr. Radima Šráma, Dr.Sc. z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd České republiky a MUDr. Helenu Šebákovou, ředitelku Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Téma ovzduší a lidské zdraví je v případě Ostravska s ohledem na nadcházející smogovou sezónu více než aktuální. Ostravsko je v současnosti oblastí s nejvíce znečištěným ovzduším v České republice, stejně tak patří k nejznečištěnějším oblastem v rámci Evropy. Jak uvedla ředitelka společnosti Čisté nebe Markéta Ubíková, listopadová premiérová akce nastartuje sérii Science Café na téma ovzduší vždy v návaznosti na konkrétní oblast problematiky, např. ovzduší a doprava, ovzduší a právo atd.

Co je to Science Café?

Science Café nabízí prostor pro neformální setkávání vědců a veřejnosti a společné hledání otázek a odpovědí. Vědci a lidé, které věda baví a zajímá, mohou diskutovat nad šálkem čaje o nových vědeckých poznatcích. Projekt, který úspěšně probíhá v zahraničí, pořádá v České republice občanské sdružení Otevíráme. V Ostravě organizuje Science Café společnost Čisté nebe o.p.s.

Těšíme se na vás  3. listopadu 201117 hodin v Klubu Atlantik (Československých legií 7, Ostrava – Moravská Ostrava). Tato akce proběhne v rámci Týdne vědy a techniky. Vstup je ZDARMA.

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Čoudí ti komín?

Webová a mobilní aplikace Čistý komín

Mobilní aplikace

SmogAlarm

CITI-SENSE Ostrava

Jsme členy

Zelený kruh logo

Go to top