Jak se z Kanárků stalo DUSTEE 

Po nástupu Nikoly Cariće na post ředitele Čistého nebe, při přebírání agendy Nikola narazil na spící projekt Čistého nebe Kanárci.
Původní myšlenkou Kánárků byl nadšen a hledal, jak tento projekt oživit. Díky svým zkušenostem v telekomunikacích a znalostí sítí, jej napadlo, jak tento projekt vylepšit tak, aby zaujal co nejširší okruh zájemců.
  
Pilotní projekt Čistého nebe Kanárci, byl původně zaměřen na levné měřáky kvality ovzduší. Zkušenosti z tohoto pilotního projektu následně posloužili jako základ pro vznik senzorických meřáků DUSTEE air. 
 
Projekt DUSTEE prošel akcelerací Greenlight v roce 2017, vyhrál tři ceny, vyhrál hlavní finanční cenu, cenu publika a cenu odborné poroty.  V tu chvíli nám došlo, že jdeme správnou cestou. Senzory jsou výsledkem roční práce týmu odborníků na hardware a software a v blízké době již budou oficiálně představeny veřejnosti. S původním projektem mají společnou myšlenku a to měřit kvalitu ovzduší tam, kde není dosah oficiálních stanic.
 
Po dalších šesti měsících vývoje a intenzivní práce vznikl pilotní projekt Čistá školka. V tomto projektu jsme si otestovali několik verzí našeho finálního produktu a poukázali jsme na to, že znečištění se týká hlavně nejmenších dětí ve školkách.
Čistá školka tak je pilotním projektem DUSTEE ve spolupráci s PHILIPSEM a Čistým nebem.
 
DUSTEE nadále pracuje na finálním zařízení a v prvním kvartále r. 2019 máme v plánu je uvést na trh.
 
DUSTEE však opustil myšlenku pouze pro měřáky určené pro domácnosti, a míři dále do chystrých měst a firem.

Vývoj DUSTEE můžete nadále sledovat na: www.dustee.cz 
 
-----

 

V této kategorii nejsou žádné články. Jsou-li na stránce zobrazeny podkategorie, mohou obsahovat články.

Vyhledávání

Máte zájem o náš zpravodaj?

 

Podpořte nás

Philips

Go to top