Nastavení cookies

Besedy na školách jsou v polovině

Besedy v rámci projektu Tvorba populárně naučných videí na téma ochrana ovzduší jsou již v polovině.

Besedy na školách jsou v polovině
12.03.2023

Již více než 200 žáků a žákyň se zúčastnilo besed o ochraně ovzduší.

Projekt „Tvorba populárně naučných videí na téma ochrana ovzduší“ se blíží k úspěšnému závěru. Tento týden jsme spolu s MAS Pobeskydí, z. s. zavítali do další školy ve Frýdku-Místku.

Během našich besed promítáme žákům a žákyním čtyři animovaná videa, která se zaměřují na lidské zdraví a jednotlivé zdroje znečištění. Kromě vzdělávací složky poskytují videa i vzorce správného chování v daných situacích. Každý účastník dostane také brožurku o ochraně ovzduší.

Účastníci besed si také odnesou pracovní listy, které mohou vyplnit na základě znalostí získaných z animovaných videí. Po každém shlédnutém díle následuje diskuze, v rámci které si žáci a žákyně ukotvují nové znalosti, doptávají se na podrobnosti a přemýšlí, co může udělat jejich škola nebo oni sami za účelem ochrany ovzduší a životního prostředí

Žákům a žákyním není jedno, v jakém prostředí budou žít a aktivně se účastní debat. Velké díky patří Moravskoslezského kraji za podporu projektu.

Tento projekt byl podpořen Norskem prostřednictvím Norských fondů @Norské Fondy. Supported by Norway through the Norway grants.

Chcete se dozvědět více o projektu? Všechny materiály a informace naleznete na webových stránkách: https://www.videaovzdusi.com/