Nastavení cookies
DOMŮ > Naše projekty

Naše projekty

Přehled probíhajících a proběhlých projektů.

Projekt Clean Air

Stále pracujeme na projektu Erasmus+ Clean Air, jehož cílem je zvýšit informovanost o problematice znečištění ovzduší. Součástí projektu je školení učitelů základních a středních škol, kteří by tuto problematiku v jednotlivých blocích přednášeli žákům. Jedná se o pilotní testování školících materiálů a bude tedy důležitá zpětná vazba a názor těchto školených učitelů - pro zajištění maximální kvality materiálů.

Pokud jste učitelem nebo víte o učiteli, kterého by toto téma zajímalo, budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat nebo sdílet.

Více o projektu

Hlídka Barona Prášila

Jedná se o službu na bázi factcheck analýzy, která bude kontrolovat pravdivost výroků relevantních aktérů tj. politiků, zástupců institucí, podniků ve věci znečištěného ovzduší na území aglomerace Ostravska. Projekt vzniká ve spolupráci s Demagog.cz.

Více o projektu

Hra o čisté nebe

Projekt Hra o čisté nebe za využití metody Future City Game zapojila 15 vysokoškolských studentů ostravských vysokých škol do řešení stávajícího problému v komunitě, kterým je znečistěné ovzduší. V rámci dvoudenního workshopu studenti měli za úkol vymyslet nový, neotřelý, ale realizovatelný miniprojekt, který přispěje ke zlepšení ovzduší na Ostravsku. Zrealizován byl projekt OxyBox a fotostěna Zapoj hlavu pro Ostravu.

Více o projektu

Think tank Ostravské nebe

Think tank Ostravské nebe vznikl v říjnu 2014 v Ostravě. Iniciátorem think tanku je společnost Čisté nebe o.p.s. Posláním think-tanku je podpora dialogu mezi odborníky na ovzduší a občanským sektorem s cílem zvyšování odbornosti zástupců občanského sektoru. Think tank Ostravské nebe se bude scházet pravidelně co 3 měsíce.

Více o projektu