Nastavení cookies

TZ: Čistý komín 2.0 - čmoudilové nově na mapě celé republiky

Vadí vám, jak topí váš soused?

TZ: Čistý komín 2.0 - čmoudilové nově na mapě celé republiky
08. prosince 2016

Přidejte ho na mapu: http://www.cisty-komin.cz/

Organizace Čisté nebe představuje novou verzi své webové a mobilní aplikace Čistý komín 2.0 v rozšíření na celou Českou republiku. Aplikace původně navržená pro Moravskoslezský kraj, který dlouhodobě trápí nejhorší kvalita ovzduší v České republice, tak mohou začít používat lidé i ve všech ostatních 13 krajích České republiky.

Pro Android si aplikaci můžete stáhnout tady, pro iOS zde.

Hlavním cílem této aplikace je přinášet osvětu. Lokální vytápění stojí za 84 % emisí benzoapyrenu v České republice, což je rakovinotvorná látka. Proto se snažíme vytvořit mapu, která na tento problém má upozornit. 

“Aplikace je navržena pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS či Android a máme také nové webové stránky, na kterých si mj. můžete nově stáhnout a vytisknout leták pro souseda obsahující Smokemanovo desatero správného topiče nebo se inspirovat příklady starostů z obcí v MSK, např. Marka Kanioka z obce Pražmo. Budeme rádi, pokud nám starostové z obcí v ČR pošlou i své zkušenosti, abychom je mohli sdílet,” komentuje novou podobu aplikace Čistý komín ředitelka organizace Čisté nebe Anna Plošková.

Rozšíření aplikace Čistý komín na celou Českou republiku bylo podpořeno Ministerstvem životního prostředí v rámci Programu na podporu projektů NNO pro rok 2016.

Mediální ohlas:

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pres-aplikaci-cisty-komin-mohou-lide-upozornovat-na-problematicka-topeniste-po-cele-cr

https://www.novinky.cz/domaci/423109-na-cmoudily-uz-mohou-ukazat-lide-z-celeho-ceska.html

http://www.denik.cz/z_domova/na-spatne-topeni-v-domacnostech-uz-mohou-upozornovat-lide-z-celeho-ceska-20161208.html

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1977661-aplikace-cisty-komin-uz-funguje-po-celem-cesku-odpurci-mluvi-o-udavani

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava?kvalita=vysoka

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/76427/udej-sveho-souseda-aplikace-bonzacka-existuje-pod-nazvem-cisty-komin.html

http://ostrava.idnes.cz/cisty-komin-aplikace-smog-kour-ekologicke-sdruzeni-ciste-nebe-p6n-/ostrava-zpravy.aspx?c=A161209_2291640_ostrava-zpravy_jog

Celé znění tiskové zprávy si můžete přečíst zde.