Nastavení cookies

Webová a mobilní aplikace Čistý komín upozorní na špatné topení v domácnostech

Tento týden jsme veřejnosti představili nový projekt s názvem Čistý komín

Webová a mobilní aplikace Čistý komín upozorní na špatné topení v domácnostech
29. listopadu 2013

(www.cisty-komin.cz). Projekt webové a mobilní aplikace si klade za cíl osvětovou metodou upozornit na problematiku znečišťování ovzduší nevhodným způsobem vytápění v domácnostech. Věříme, že tím, že společně vytvoříme mapu čoudících komínů, se nám podaří zapůsobit na “špindíry-komíny” a motivovat veřejnost ke změně: výměně starého kotle za nový, volbě ekologičtějšího paliva apod.

Fotografie kouřících komínů můžete přidávat na mapu buď přímo na webové stránce anebo prostřednictvím mobilní aplikace pro operační systém Android nebo iOS.

Čistý komín na Google PlayČistý komín na iOS

 

 


Webová stránka www.cisty-komin.cz rovněž přináší informace o možnostech zlepšení topení v domácnostech (odkazy na správné topení, kotlíkové dotace) nebo upozorňuje na zdravotní dopady špatné kvality ovzduší. Součástí kampaně je i fotosoutěž "O největšího čmoudila", která probíhá na Facebookových stránkách Čistého nebe.
 

Líbí se Vám projekt a chcete jej podpořit?

  • Můžete finančně podpořit naši činnost.

Podpořte nás

  • Můžete si na Facebooku nastavit jako svou cover fotku, tuto fotografii. Fotka je ke stažení zde:Já mám čistý komín. A co ty?

Poslechněte si představení Čistého komínu na Hitrádiu Orion:

Ohlasy na projekt v médiích naleznete pod tímto odkazem.
Projekt byl podpořen v rámci Dotačního programu na podporu vzdělávání v oblasti životního prostředí Moravskoslezského kraje pro rok 2013.