Nastavení cookies

SmogAlarm zabodoval u odborné veřejnosti!

Naše mobilní aplikace SmogAlarm minulý týden sklidila úspěch u odborné veřejnosti.

SmogAlarm zabodoval u odborné veřejnosti!
02. prosince 2013

Aplikaci pro operační systém Android a iOS, která informuje uživatele o aktuálním stavu ovzduší jsme poprvé představili v listopadu 2011. Od té doby si vysloužila již desítky tisíc stažení (23 840 stažení pro Android, další tisíce stažení ve verzi pro iOS) a je velmi kladně hodnocena samotnými uživateli (např. na Google Play je aplikace v Android verzi hodnocena více jak čtyřmi hvězdičkami z celkových 5). Jsme velmi rádi, že aplikace nyní sklidila úspěch i ve dvou celorepublikových soutěžích.

 

2. místo v kategorii Nejlepší internetový projekt (soutěž Být vidět)

Ocenění Být vidětFórum dárců vyhlašuje každoroční soutěž neziskových organizací a nadačních fondů s názvem Být vidět. Jak uvádějí organizátoři „smyslem soutěže je ukázat, jak co nejlépe zaujmout a upoutat dárce a veřejnost o charitativní projekty, a to mnohdy s velmi nízkým rozpočtem.“ Z celkového počtu padesáti přihlášek se náš SmogAlarm umístil na skvělém druhém místě v kategorii Nejlepší internetový projekt.
Výsledková listina.
 

4. – 6. místo v kategorii Aplikace pro veřejnost (soutěž Společně otevíráme data)

Fond Otakara MotejlaFond Otakara Motejla, který spravuje Nadace Open Society Fund Praha letos poprvé vyhlásil soutěž Společně otevíráme data. Z celkových pětadvaceti přihlášených aplikací se SmogAlarm umístil na 4. – 6. místě v kategorii Aplikace pro veřejnost. Jsme velmi rádi, že aplikace tím, že využívá data Českého hydrometeorologického ústavu, přispívá k osvětě o společenském významu otevřených veřejných dat.

 
Ocenění aplikace se řadí vedle loňské finálové nominace na Křišťálovou lupu a je především povzbuzením pro naši další činnost. Budeme rádi, pokud i naše další projekty, které využívají mobilních technologií (např. nedávno spuštěný Čistý komín) najdou u veřejnosti stejnou odezvu a přispějí k většímu zájmu o problematiku ovzduší.