Nastavení cookies

Před měsícem jsme spustili nový SmogAlarm. Jaké jsou statistiky?

Zajímá vás, jak se aplikaci, která Vás informuje o kvalitě ovzduší ve Vašem okolí, po měsíci daří?

Před měsícem jsme spustili nový SmogAlarm. Jaké jsou statistiky?
11. června 2012

Zajímá vás, jak se aplikaci, která Vás informuje o kvalitě ovzduší ve Vašem okolí, po měsíci daří? Ve čtvrtek 10. května jsme spustili zbrusu nový web www.smogalarm.cz a uživatelům přinesli dlouho očekávaný SmogAlarm pro iPhone.

Aplikaci si uživatelé telefonů s operačním systémem iOS mohou stáhnout zdarma a nainstalují si ji pomocí aplikace App Store nebo pomocí aplikace iTunes. Vylepšení se dočkala i původní aplikace pro telefony s operačním systém Android, kterou jsme spouštěli na počátku loňského listopadu a do dnešního dne má na svém kontě přes 15 tisíc stažení. Od května si uživatelé telefonů s operačním systémem Android mohou nainstalovat aplikaci nyní i s widgetem, který jim informace o kvalitě ovzduší zobrazuje neustále na ploše jejich telefonu. Kromě aplikací pro Android a iOS najdou návštěvníci webu www.smogalarm.cz také aplikaci Čistota ovzduší pro telefony s operačním systémem Windows Phone nebo možnost nechat si zasílat informace o zhoršení kvality ovzduší ve své lokalitě e-mailem.

Kolik stažení má SmogAlarm?

iPhone

Nový SmogAlarm pro iPhone si za svůj první měsíc vysloužil 3 723 stažení. SmogAlarm pro iOS přináší uživatelům také nově funkci push notifikací, která uživateli zobrazí informaci o zhoršené kvalitě ovzduší v momentě, kdy dojde na poslední zvolené stanici ke zhoršení kvality ovzduší na úroveň „5 – špatná“ nebo „6 – velmi špatná“. Byť jsme měli během května a počátku června v ČR „nesmogové“ jarní počasí a dalo by se tím pádem očekávat, že tato upozornění nebudou příliš častá, od svého spuštění bylo uživatelům odesláno již 21 000 notifikací.

Pokud Vás zajímá, jak hodnotí aplikaci sami uživatelé můžete si přečíst recenzi na Jablíčkař.cz

 

Android

SmogAlarm pro Android si od svého spuštění v listopadu vysloužil již 15.471 stažení, přičemž novou verzi SmogAlarmu (2.00+) má nyní nainstalováno 4.753 lidí (71 % současných uživatelů). Nejvíce současných uživatelů používá OS Android 2.3.3 (55 %) a nejčastějším telefonem, na kterém je SmogAlarm nainstalován je Samsung Galaxy S2 (18 %). Průměrné hodnocení aplikace na Google Play je 4.4 z 5 hvězdiček.

Widget - SmogAlarm pro AndroidStatistika SmogAlarm Android - 9.6.2012

 

O spuštění nového SmogAlarmu referovala tato média:

Český Rozhlas
iHNED.cz
Ekolist
Týden
Moravskoslezský Deník

Na závěr je nutné podotknout, že vznik nové verze SmogAlarmu byl možný díky finanční podpoře nadace CEE Trust. Děkujeme!