Nastavení cookies

Čisté nebe se účastní projektu Clean Air 2

Naše organizace se zapojila do mezinárodního projektu Clean Air 2. S dalšími evropskými partnery budeme vytvářet vzdělávací počítačovou hru na téma znečištěné ovzduší.

Čisté nebe se účastní projektu Clean Air 2
25.04.2021

Projekt se jmenuje „Interaktivní hra Clean Air jako nástroj pro čisté životní prostředí“. Výsledkem tohoto projektu bude vytvoření vzdělávací hry na téma znečištění ovzduší pro žáky základních škol. 

Cílem projektu Clean Air 2 je zvýšit povědomí o problému znečištění ovzduší, jeho příčinách, zdravotních dopadech a možných řešeních, která mohou obyvatelé přijmout za účelem zmírnění problému a snížení místního znečištění ovzduší. Projektu ze účastní 7 organizací z celé Evropy. 

Našimi partnery v programu jsou organizace Krakowski Alarm Smogowy z Polska, Stowarzyszenie ARID z Polska, Centrul Pentru Promovarea Invatarii Permanente z Rumunska, Diputación de Granada ze Španělska, New Edu ze Slovenska a KTU Kauno technologijos universitetas/Kaunas University of Technology z Litvy. 

Interaktivní hra Clean Air 2 navazuje na úspěšný projekt Clean Air do kterého jsme se také zapojili. Jednotliví partneři budou vytvářet herní scénáře a nové webové stránky projektu. Projekt je kofinancován European Commission a Erasmus plus programem. Úkolem Čistého nebe je vytvořit scénář počítačové hry na téma průmyslové znečištění. 

Hra bude dostupná v češtině, angličtině, polštině, rumunštině, slovenštině, španělštině a litevštině. Každá zapojená země bude mít tedy svoji vlastní jazykovou verzi, pro další zájemce z jiných států zde bude angličtina.