Nastavení cookies

Aplikace Čistota ovzduší pro telefony s OS Windows Phone

Pokukujete po SmogAlarmu, ale nemáte telefon s operačním systémem Android?

Aplikace Čistota ovzduší pro telefony s OS Windows Phone
12. ledna 2012

Pokud váš chytrý telefon běží na platformě Windows Phone máme pro vás dobrou zprávu. Společnost GARVIS Solutions s.r.o. vyvinula bezplatnou aplikaci Čistota ovzduší, která vám stejně jako SmogAlarm poví, jaká je míra znečištění v místě, kde se právě nacházíte.

Aplikaci si můžete stáhnout ZDE

Jelikož jsme v Čistém nebi vznik aplikace pro tuto platformu neiniciovali, zajímalo nás, jaké byly okolnosti vzniku aplikace a položili jsme jejím tvůrcům pár otázek:

1) Jaká byla vaše motivace k vytvoření této aplikace?

Vytvoření aplikace „Čistota ovzduší“ pro Windows Phone bylo motivováno především snahou nabídnout kvalitní a užitečnou aplikaci uživatelům tohoto typu mobilních telefonů a zvýšit tak možnosti informování o stavu ovzduší kde žijí. Důležité je zmínit, že aplikace mohla vzniknout díky pozitivnímu přístupu ČHMÚ k možnosti využití jejich dat poskytovaných na webu.

2) Byl pro Vás inspirací k vytvoření aplikace SmogAlarm a nebo jste o aplikace uvažovali již dříve?

Myšlenka na aplikaci využívající data poskytovaná ČHMÚ nás napadla někdy v době smogové situace na začátku listopadu. Shodou okolností o několik dní později jsem v médiích narazil na informace o aplikaci SmogAlarm, což nám potvrdilo, že o takovouto aplikaci může být zájem. Osobně s aplikací SmogAlarm nemáme žádné zkušenosti, protože telefony Android nepoužíváme.

3) Aplikace je bezplatná, plánujete v budoucnu její zpoplatnění?

Aplikace je nyní pro všechny uživatele zdarma prostřednictvím Marketplace. V této chvíli neexistuje plán na její zpoplatnění.

4) Máte v plánu vývoj nějaké nadstavby v rámci aplikace, popřípadě nějakou aplikaci jinou (pro jiný OS), která se bude vztahovat k čistotě ovzduší?

Vyvíjet obdobu aplikace pro jiné mobilní systémy neplánujeme. Určité plány na další vývoj a rozšíření naší aplikace máme, nicméně v tuto chvíli je předběžné je blíže rozvádět.

5) Jak dlouho celý vývoj aplikace trval?

Délka vývoje se neurčuje lehce, protože aplikace se vyvíjela ve volném čase mezi jinými aktivitami a projekty. Doba od zahájení vývoje po zahájení certifikace a umístění na Marketplace byla přibližně tři týdny.

6) Jste z Ostravy, byl i to jeden z důvodů, proč aplikace vznikla?

Určitě, to že jsme z Ostravy bylo přinejmenším počátečním impulzem k tomu, že nás vůbec nějaká myšlenka na aplikaci tohoto typu napadla. V podstatě již dříve jsme informace o ovzduší sledovali přímo na stránkách ČHMU a takto jsme si vytvořili aplikaci i tak trochu pro sebe ;o)

Děkuji za rozhovor a přeji hodně spokojených uživatelů aplikace,

Kamila Plocková – Čisté nebe